Bakımlı, parlak ve daha sağlıklı bir cilt için olmazsa olmaz ilk kural doğru bir cilt temizliği! Emin olun diş fırçalamaktan farksız bir iş! Bir o kadar gerekli; bir o kadar olağan! Günlük olarak sabah- akşam cilt, cilde uygun bir temizleyici ile temizlenmelidir. Gün içinde ciltteki makyaj artıklarI, biriken kirler ve tüm fazlalıklar cilt temizleyici ile ciltten uzaklaştırılmalıdır.

Haftalık olarak uygulanabilecek mekanik peeling ve maskeler ise daha derin ve arındırıcı temizlik için uygulanabilir.Göz makyaj temizliği normal temizleyicilerden farklı olarak göz çevresi hassasiyetine uygun, su bazlı temizleyiciler ile temizlenmelidir. Yaşa bağlı olarak cilt ortalama 26-42 gün arasında yenilenir. Cildin alt tabakasındaki canlı hücreler 26-42 gün arasında büyüyüp, gelişir ve ölürler.Ölü hücreler cildin en dış tabakasında birikir; bu ölü hücreleri günlük ve haftalık düzenli temizleyiciler ve arındırıcı maskeler ile temizlemek daha parlak, canlı ve sağlıklı bir cildin oluşumuna yardımcı olur.Temizleyici ürün seçimini uzmanlar aracılığı yapmanız doğru ürün kullanımında size en büyük yol gösterici olacaktır. Tercih edeceğiniz temizleyici ürünün içerik ve içerik oranları mutlaka sorun. Cildi yağlandırmadan temizleyen içerikleri tercih edin. İçerik cildinizde hassasiyet yaratmamalı ama aynı zamanda derinlemesine temizlemelidir. Aynı zamanda cilt problemine uygun temizleyici ürün içerikleri; cildinizi temizlerken aynı zamanda cilt problemini gidermeye başlayacaktır.

Bakımlı, parlak ve daha sağlıklı bir cilt için olmazsa olmaz ilk kural doğru bir cilt temizliği! Emin olun diş fırçalamaktan farksız bir iş! Bir o kadar gerekli; bir o kadar olağan! Günlük olarak sabah- aksam cilt, cilde uygun bir temizleyici ile temizlenmelidir. Gün içinde ciltteki makyaj artıkları, biriken kirler ve tüm fazlalıklar cilt temizleyici ile ciltten uzaklaştırılmalıdır. Haftalık olarak uygulanabilecek mekanik peeling ve maskeler ise daha derin ve arındırıcı temizlik için uygulanabilir.Göz makyaj temizliği normal temizleyicilerden farklı olarak göz çevresi hassasiyetine uygun, su bazlı temizleyiciler ile temizlenmelidir. Yaşa bağlı olarak cilt ortalama 26-42 gün arasında yenilenir. Cildin alt tabakasındaki canlı hucreler 26-42 gün arasında büyüyüp, gelişir ve ölürler.Ölü hücreler cildin en dış tabakasında birikir; bu ölü hücreleri günlük ve haftalık düzenli temizleyiciler ve arındırıcı maskeler ile temizlemek daha parlak, canlı ve sağlıklı bir cildin oluşumuna yardımcı olur.

Temizleyici ürün seçimini uzmanlar aracılığı ile yapmanız doğru ürün kullanımında size en büyük yol gösterici olacaktır. Tercih edeceğiniz temizleyici ürünün içerik ve içerik oranlarını bilmeniz gerekir. Cildi yağlandırmadan temizleyen içerikleri tercih edin. İçerik cildinizde hassasiyet yaratmamalı ama aynı zamanda derinlemesine temizlemelidir. Aynızamanda cilt problemine uygun temizleyici ürün içerikleri; cildinizi temizlerken aynı zamanda cilt problemini gidermeye baslayacaktır. Hassas olmayan yağlı ve akneli ciltlerin tercih edebileceği Salisilik Asit, Glikolik Asit içeren temizleyici ürünler gibi. Size vereceğimiz ufak tüyolar ile sizlerde cildinize uygun ürünü seçebilirsiniz. Hassas, kuru ve olgun ciltler krem, süt formunda temizleyici tercih edebilirken; yağlı, akneli ve karma ciltler köpük formda temizleyici; normal ciltler ise yine köpük veya jel formunda, su ile temizlenebilen temizleyici seçmelidirler. Cildinizde hassasiyet yaratmayacak şekilde mekanik peeling ürünlerini ve maskeleri kullanabilirsiniz.

Seçtiginiz temizleyicinin dermokozmetik olmasına ve cildinizi kurutmamasına özen gösterin. Sabun gibi temizleyiciler cildi kurutma ihtimali yüksek olduğu için tercih edilmemekte. Cildinizi temizledikten sonra uygulayabileceğiniz tonik aslında son temizlik işlevi görüyor olup aynı zamanda cildi sonrasında kullandıracağınız nemlendiriciye hazırlar. İçeriklerine bağlı olmak ile beraber bilinenin aksine gözenek daraltmak gibi bir işlevi yoktur. İsteğe bağli olarak tercih edilebilir. Düzenli olarak temizlenmiş cildinize sonrasında uygulayacağınız nemlendirici ve son olarak mutlaka güneş koruyucu ile günlük cilt bakımı sonlandırılır.