Project Description

ETKİN KORUMA GÜNEŞİN UVA/UVB IŞINLARINA KARŞI TİTANYUM DİOKSİT ve ÇİNKO OKSİT

Medikoz Sun Block SPF 40 ve Medikoz Sun Block SPF 40 Tinted; daha güçlü güneşten koruma için, FDA tarafından önerilen tamamen fiziksel ve mineral yapıda içerikler olan Çinko Oksit ve Titanyum Dioksit içerir.

Güneşin UVA/UVB ışınları ciltte ince çizgi ve derin kırışıklıklar, hiperpigmentasyon (lekelenme), cilt yanığı, nemsizlik, kuruma ve gün geçtikçe görülme oranı artan cilt kanserine neden olabilmektedir. Bu hassasiyet ile üretilen Medikoz Sun Block SPF40 güneş koruyucu serisi, cildi güneşin zararlı etkilerine karşı korumaya yardımcı olur. Hassasiyeti olan, yoğun koruma gerektiren, 6 aydan büyük bebekler ve çocuklar dahil tüm cilt tipleri için önerilebilecek ürün serisidir. Renkli ve renksiz 2 ürün formu mevcuttur. Kimyasal (organik) filtre, PABA, parfüm, boya maddesi ve yağ içermemektedir.

Medikoz Sun Block SPF 40 ve Medikoz Sun Block SPF 40 Tinted; Dermatologlar ve FDA tarafından da önerlen fizksel filtreler Ttanyum Dokst ve Çnko Okst çerr. Bu 2 etken madde kmyasal filtrelere nazaran UVA/UVB ye karşı daha etkn koruma sağlar. Mneral yapısı sayesnde Ttanyum Dokst ve Çnko Okst dğer aynı çerkl ürünlerde olduğu gb, clt üzernde brkm yapmaz ve beyaz tabaka görünümü oluşturmaz.