Aslına bakarsak her gün uğraşıyorlar. Gerçek şu ki imrendiğiniz şık arkadaşlarınızın günlük hayatta bu denli gösterişli, kendinden emin ve havalı gözükmelerinin sebebi, sahip oldukları birkaç yardımcı alışkanlık. Hemen uygulamaya başlayabileceğiniz işe yarayan bu bilgiler için tek yapmanız gereken şey, okumaya devam etmek:

1. Kıyafetlerini bir gece önceden kafalarında hazırlayıp planlarlar.

Her şey sabah erken uyanıp panik içerisinde koşuşturmaktansa bir gece önceden kıyafetlerini hazırlamaları ile başladı.

2. Kıyafetlerini seçip hazırlanmak için kendilerine bolca vakit verirler

Alarmı erteleyip durmaktansa erkenden kalkın ve sabahı görünüşünüzü tamamlamak ve saçınızı düzeltmek için kullanın.

3. İlham için diğer şık kadınları takip ederler

Stil sahibi kadınların kendilerine özgü bir görünümleri olabilir; ama bu, moda ikonları ya da diğer şık kadınlar üzerinde çalışıp ilham aramayacakları anlamına gelmez.  Modayı kendinize uyarlamayın ancak ilham alın

4. Hava durumuna uygun şekilde giyinirler

Karda babetlerle dolaşan ya da rüzgârlı havada uçuşan etekleri ile uğraşan o kadın olmamak için evden çıkmadan önce hava durumuna bakın.

5. Ortama uygun şekilde giyinirler

Mekândaki iyi giyimli kadınlar, daima kıyafet koduna göre giyinmiş olan kadınlardır. Gösterişli bir etek ya da kendini hemen belli eden bir bluz giymek üzereyseniz eğer, önce nereye ve kiminle görüşmeye gittiğinizi hatırlamaya çalışın.

6. Yalnızca üzerlerine olan kıyafetleri giyerler

Elbette ki aramızdaki en şık kadının bile gardırobunda beklemede olan eski bir dar pantolon ya da kuru temizlemeden geldikten sonra asla eskisi gibi olmayan bir bluz vardır; ama onlar, bu giysileri giymezler. Bir şeyi ne kadar seviyorsanız sevin, eğer üzerinize olmuyorsa, atma vaktiniz gelmiş demektir.

7. Tek bir pahalı görünümlü parça ile şıklıklarını sağlamlaştırırlar

Evet, şıklık, seçilen giysilerle yakından ilişkilidir; ama bu kadınlar, görünüşlerini küçük dokunuşlarla daha da çarpıcı hale getirebiliyorlar. Mesela kaliteli bir deri kemer, özel bir çift küpe ya da lüks bir çanta gibi.

8. Mükemmel aksesuarı seçerler

Aksesuarın, ötesine geçmenin abartı olduğu bir sınır çizgisi vardır; en şık kadınlar, bu sınırın tam olarak neresi olduğunu gayet iyi bilirler. Kendinize şu soruyu sorun: o atkıyı ve kolyeyi takmanıza gerçekten gerek var mı?

9. Kıyafetlerini katlar ve asarlar

Bluzlarınız ve pantolonlarınız, onları yere attığınız sürece kendi kendilerine buruşukluklarından kurtulmayacaklar. Kıyafetlerinizi kullandıktan sonra hemen katlayıp asma alışkanlığı edinin. Bir sonraki sefer için hazır olmalarını sağlayın.

10 Ne zaman topuklu ne zaman düz ayakkabı giyeceklerini bilirler

Şık bir kadın, aynı zamanda da akıllı bir kadındır. Gardırobunu rahat olduğu kadar sofistike de olan ayakkabılarla doldurur ve stilettolarını ne zaman çıkarması ya da ne zaman düz ayakkabı tercih etmesi gerektiğini iyi bilir.

Recent Tweets

Son Yazılar

Dünya genelinde kendini kanıtlamış, kullanıcılarından tam not almış
7 Markamız
hakkında bilgi almak ister misiniz?

Detaylı bilgi almak için iletişim bilgilerinizi bırakınız.