Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Değerli meslektaşlarım,

2019 yılı ülkemiz için çok kutlu bir yıl… Önümüzdeki yıl, Mustafa Kemal’in 19 Mayıs 1919’da İstanbul’dan Anadolu’ya geçerek, Samsun’a çıkmasıyla, Kurtuluş Savaşımızın resmen başlamasının 100. Yıldönümünü yaşayacağız… Biz de Yönetim Kurulu olarak bu bilinçle, Mustafa Kemal’in ayak izlerini takip ederek Anadolu’da bir çok etkinlik yapmayı planlıyoruz. Önümüzdeki dönemde, kurmuş olduğumuz 17 Bölge Temsilciliği ile ülkenin her noktasına ulaşmayı hedefliyoruz. Bu programları, Bilimsel İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Dr. Şükrü Yazar, Bölge temsilcilerimiz ve konuya odaklı çalışma kurullarımızla birlikte planlayacağız.

Bu bağlamda ilk olarak, Erzurum Kongresi’nin de 100.yılı olması nedeniyle, Kış Sempozyumumuzu 28 Şubat – 3 Mart 2019 tarihleri arasında Erzurum’da yapmaya karar verdik. Konu olarak da, her birimizi giderek daha fazla meşgul eden ve çok önemli gördüğümüz “Plastik Cerrahide Komplikasyon Yönetimi ve Hukuki Sorunlar” olarak belirledik. Bu sempozyumda, estetik cerrahi, cerrahi olmayan estetik işlemler ve rekonstrüktif cerrahi sonrasında gelişen komplikasyonları bölge bölge masaya yatıracak, çözüm yollarımızı tartışacağız. Bunun ötesinde, komplikasyon ve malpraktis arasındaki farkları, karşılaşılabilecek hukuki sorunları ve güncel içtihat kararlarını konuşacağız.

Sosyal program olarak, sadece kayak değil, Erzurum’un Milli Mücadele Tarihindeki önemini kavramamızı sağlayacak önemli mekanlarını gezeceğimiz ve tarihin satır aralarında kalmış gerçeklerini öğrenebileceğimiz bir program oluşturmaya çalışıyoruz.

Tüm meslektaşlarımızla birlikte, bilimin ve tarihin aydınlığında keyifli bir sempozyum yaşayabilmek dileğiyle…

Dr. Sühan Ayhan
TPRECD Başkanı